خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

نظافت آشپزخانه

تمیز کردن آسان اشپزخانه در 4 گام

چگونه به راحتی اشپزخانه را تمیز کنیم؟

تمیز کردن اشپزخانه یکی از کارهایی است که انجام دشوار و زمان بر است. آشپزخانه محلی است که به دلیل طبخ غذا مملو از لکه های مختلف است. لکه های مواد غذایی، چربی های انباشته شده که ناشی از تهیه غذا است و بسیاری دیگر از لکه ها که به عاا مختلف ایجاد شده اند. با توجه به اینکه نظافت هر روزه آشپزخانه به طور کامل برای افراد مقدور نیست این لکه ها روی هم انباشته شده و در کنار گرد و خاک موجود در فضا کار نظافت را سخت تر می کنند. باید توجه داشته باشید که پاک کردن آشپزخانه در صورتی که آن را اصولی انجام دهید و از شوینده های مناسب استفاده کنید راحت تر انجام می شود. برای نظافت آشپزخانه نیازمند لوازم کاربردی و شوینده مناسب هستید بنابراین:

  1. یک ظرف آب گرم آماده کنید.
  2. از شوینده های دارای آنزیم مثل پودر لباسشویی برای پاک کردن لکه های چربی استفاده کنید.
  3. برس و اسفنج خود را آماده کنید. توجه داشته باشید که از برس های خیلی زبر برای پاک کردن لکه ها استفاده نکنید تا بر روی وسایل خط و خراشیدگی ایجاد نشود. چند دستمال آشپزخانه هم برای نظافت لازم دارید.
  4. از یک نردبان مناسب برای پاک کردن لکه های موجود در بخش های بالایی استفاده کنید.
  5. یک تی مناسب برای شستشوی کف اشپزخانه انتخاب کنید.
  6. جاروبرقی را آماده کنید.
  7. کیسه زباله را در دسترس داشته باشید.

نظافت آشپزخانه

مراحل تمیز کردن آشپزخانه:

گام اول: کابینت ها را تمیز کنید:

بیرون و درون کابینت ها را تمیز کنید. تمام وسایل را خارج کرده و داخل کابینت ها را تمیز کنید. اگر مواد غذایی فاسدی دارید آنها را دور ریخته و جایگزین کنید. با استفاده از یک دستمال و شوینده مناسب می توانید داخل کابینت ها را تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای تمیز کردن کابینت های ساخته شده از انواع چوب از آب استفاده نکنید تا آسیبی به کابینت های شما نرسد. بعد از تمیز کردن می تونید بوسیله یک دستمال خشک کابینت ها را خشک کنید و سپس وسایل آن را سر جای خود قرار دهید.

گام دوم: یخچال و فریزر را تمیز کنید:

در مرحله بعد به سراغ یخچال و فریزر بروید. به طور کامل آن را پاک کنید و اگر با مشکل بوی بد یخچال رو به رو هستید بهتر است با استفاده از راه کارهای خانگی بوی بد یخچال و فریزر را رفع کنید. بوی نامطبوع یخچال و فریزر یکی از مشکلاتی است که اید به آنتوجه شود. در بسیاری از مواقع این بوی نامطلوب در یخچال می تواند به دلیل فاسد شدن مواد غذایی ایجاد می شود. با دور ریختن این مواد و پاک کردن یخچال به طور کامل می توانید از شر بوی بد خلاص شوید.

گام سوم: نظافت سایر وسایل:

در مرحله 3 به دنبال پاک کردن لوازم دیگر موجود در آشپزخانه باشید. وسایلی مانند ماشین لباسشویی ، ظرفشویی ، فر و گاز و سایر وسایل موجود در آشپزخانه را تمیز کنید.  نظافت هود آشپزخانه، تمیز کردن گاز ، تمیز کردن ماشین لباسشویی و …. هرکدام روش هایی مناسب برای انجام صحیح دارد. توجه داشته باشید که برای نظافت وسایل آشپزخانه از برس و یا دستمال زبر استفاده نکنید. زیرا ممکن است سطح آنها آسیب ببیند.

نظافت آشپزخانه

گام چهارم: زمین را نظافت کنید:

در مرحله آخر به سراغ نظافت زمین بروید. برای نظافت زمین و سطح کابینت ها از تی مناسب و دستمال استفاده کنید. قبل از استفاده از تی بهتر است کف زمین را با جارو برقی تمیز کنید و ذرات درشت و آلودگی ها را پاک کنید. سپس بوسیله تی لکه های موجود روی کف و سطح کابینت ها را  با دستمال تمیز کنید. در صورتی که کفپوش شما چوبی است توجه داشته باشید که از شوینده مناسب سطوح چوبی استفاده کنید تا چوب آسیب نبیند.

نظافت آشپزخانه

نتیجه گیری:

نظافت آشپزخانه یکی از کارهای بسیار دشوار در خانه است که علاوه بر اینکه نیازمند زمان بسیار زیادی است انرژی زیادی را هم می طلبد. در صورتی که زمان کافی برای انجام آن ندارید و یا تمایل به سپردن این کار به یک خدمات نظافتی معتبر در کرج دارید همین حالا با مجموعه بانوکلین تماس بگیرید. پرسنل کارآزموده این مجموعه آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

برچسب ها: نظافت اصولی آشپزخانه ،تمیز کردن آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *