تمیز کردن هود

ترفندهای تمیز کردن هود آشپزخانه

چگونه هود آشپزخانه را تمیز کنیم؟

هود یکی از اجزای مهم آشپزخانه است که در بهبود هوای خانه و رفع بوی مواد غذایی بسیار موثر است. اما این دستگاه به دلیل محل قرارگیری به طور دائمی در معرض جمع شدن چربی و آلودگی است و به سرعت کثیف می‌شود. برای پاک کردن هود، باید به چند نکته توجه کرد تا بهترین نتیجه را به دست آورید. همچنین بهتر است از سطح بیرونی شروع به نظافت کنید و سپس قسمت داخلی و فیلتر هود را تمیز نمایید.

تمیز کردن هود

مراحل تمیز کردن هود آشپزخانه

  • شستشوی قسمت خارجی هود:

برای تمیز کردن بخش های خارجی هود بهتر است از شوینده های چرب زدا به همراه آب ولرم استفاده کنید. بهتر است دستمال خود را با آب ولرم مرطوب کرده و سپس اقدام به تمیز کردن هود کنید. اگر مایل هستید که از پاک کننده های خانگی استفاده کنید میتوانید کمی جوش شیرین را باآب ولرم و سرکه ترکیب کنید. محلول حاصل را بر روی سطح هود اسپری کنید کمی صبر کنید و سپس با دستمال نخی آن را پاک کنید.

با توجه به نوع هود که شیشه ای، استیل یا از جنس پلاسیک است روشهای مختلفی قابل استفاده است. برای پاکسازی هود شیشه ای میتوانید از شیشه پاک کن استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که فشار زیادی به صفحه شیشه ای وارد نکنید، زیرا ممکن است منجر به شکستگی شود.

 برای تمیز کردن هودهای استیل دقت بیشتری لازم است. استفاده از پاک کننده های بیش از حد اسیدی میتواند منجر به تغییر رنگ استیل و درنتیجه خراب شدن ظاهر و کاهش کیفیت استیل شود.

هودهایی با بدنه پلاستیک نیز به راحتی و با ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب پاک می شوند.

توجه داشته باشید که بهتر است تمیز کردن هود را از بالا به پایین انجام دهید تا آلودگی به طور کامل پاک شود و نیازی به تکرار پاکسازی نباشد.

تمیز کردن هود

  • شستشوی قسمت داخلی هود:

مرحله بعد تمیزکردن بخش داخلی ود است. برای این کار میتوانید از بخار آب استفاده کنید. بخار آب به دلیل دمای بالا میتواند چربی ها را در خود حل کند. بهتر است یک ظرف آب در حال جوش را ب مدت حداقل یک ربع تا نیم ساعت در زیر هود قرار دهید تا آلودگیها را در خود حل کند. سپس بوسیه یک دستمال آن را پاکسازی کنید.

تمیز کردن فیلتر هود

بهتر است فیلتر هود را هر چند وقت یکبار تمیز کنید. این فیلتر بالاترین حجم چربی را در روی خود جذب میکند و در صورتیکه در فاصله های زمانی مرتب تمیز نشود و مدت زیادی به همان شکل باقی بماند دیگر قابل استفاده نخواهد بود و باید تعویض گردد.

برای شستشوی فیلتر هود میتوان از روشهای زیر استفاده کرد

  • استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین

این ترکیب علاوه بر پاکسازی چربی ها ذرات آلوده و بیماری زا را نیز از میان میبرند.

  • آمونیاک

مورد بعدی که برای پاکسازی فیلتر هود استفاده میشود ماده آمونیاک است. میتوانید ظرف مناسبی به اندازه فیلتر هود را پر از آمونیاک کنید. سپس فیلتر را در آن قرار دهید و اجازه دهید حداقل 6-8 ساعت در آمونیاک بماند. سپس میتوانید فیلتر را خارج کرده و بشویید.

  • استفاده از قرص ماشین لباسشویی

یک ظرف را با آب گرم پر کرده و یک قرص داخل آن بیاندازید و آن را حل کنید. فیلتر را در آن قرار دهید و به آن چند ساعت زمان بدهید تا چربیها حل شوند. سپس آبکشی نمایید.

تمیز کردن هود

  • پاک کردن با استفاده از اسید استریک

اسید استریک یکی از بهترین محلول‌ها برای پاک کردن هود است. این محلول می‌تواند تمامی چربی‌ها و روغن‌ها را در خود حل کند. برای استفاده از این محلول، باید اسید استریک را با آب مخلوط کنید و روی هود پاشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، هود را پاک کنید.

  • محلول پاک کننده مخصوص هود، یکی از بهترین راه‌ها برای پاک کردن آن است. شما می‌توانید از محلول‌هایی مانند شوینده‌های مایع، جوش شیرین، اسید استریک، سدیم کربنات و سدیم بی کربنات استفاده کنید. هنگام استفاده از این محلول‌ها، بهتر است دستکش بپوشید.
  • استفاده از مواد خانگی مواد خانگی مانند سرکه، بیکاربنات سدیم، نمک و لیمو نیز می‌توانند برای پاک کردن هود مفید باشند. برای استفاده از این مواد، باید آن‌ها را با آب گرم مخلوط کرده و روی هود پاشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز، هود را پاک کنید.

تمیز کردن هود

نتیجه گیری:

برای افزایش کارایی و عمر هود، نیاز است که هود را به صورت منظم تمیز کنید. در این صورت، می‌توانید به صورت بهینه از هود استفاده کنید و هود به مدت طولانی‌تر عملکرد خود را حفظ کند. در نهایت، برای نظافت هود، بهتر است از روش‌های ایمن و مطمئن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از خدمات شرکت‌های نظافتی استفاده کنید تا هود شما به بهترین شکل پاک شود و شما از دغدغه نظافت هود خود را رهایی پیدا کنید. در صورت تمایل برای دریافت خدمات نظافت منزل میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل فرمایید. مجموعه بانو کلین ارائه کننده خدمات نظافت منزل در اندیشه، باغستان، مهرشهر و سایر نقاط کرج میباشد.

برچسب ها: تميز كردن هود شیشه ای آشپزخانه، تميز كردن هود آشپزخانه با سرکه، تميز كردن هود آشپزخانه با جوش شیرین، تميز كردن فیلتر هود آشپزخانه با جوش شیرین، روش تميز كردن فیلتر هود آشپزخانه، طرز تميز كردن هود آشپزخانه، نحوه تميز كردن فیلتر هود آشپزخانه، نحوه تميز كردن هود استیل آشپزخانه، تميز كردن موتور هود آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *