تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

ماشین لباسشویی وسیله ‌ای ضروری در خانه‌ های ما است که به تمیزی و به طراوت بخشیدن  لباس ‌هایمان کمک می‌کند. با این حال، با گذشت زمان، می تواند کثیفی، و باکتری را به خود جذب کند که می تواند باعث ایجاد بوی بد شود و بر تمیزی لباس ما تأثیر بگذارد. به همین دلیل تمیز کردن مرتب ماشین لباسشویی بسیار مهم است و یکی از راه های موثر برای انجام آن استفاده از سرکه و جوش شیرین است.

چرا ماشین لباسشویی را با جوش شیرین تمیز کنیم؟

نیاز به تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین از این واقعیت ناشی می شود که با گذشت زمان، ماشین می تواند بقایای مواد شوینده، نرم کننده پارچه و کثیفی را جمع کند که این می تواند باعث رشد باکتری ها و کپک ها شود درنتیجه منجر به بوی کپک زدگی شود و بر تمیزی لباس شما تأثیر بگذارد. تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین یک راه موثر برای از بین بردن بقایای مواد شوینده و ایجاد بوی مطبوع  و تمیزی ماشین شما است.

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

چگونه ماشین لباسشویی را با جوش شیرین تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین، به موارد زیر نیاز دارید:

 •  1/2 فنجان جوش شیرین
 •  1/2 فنجان سرکه سفید مقطر
 • یک پارچه میکروفیبر یا اسفنج

مراحلی که در ادامه باید دنبال کنید تا از شر بوی بد ماشین لباسشویی راحت شوید عبارتند از:

 • هر وسیله ای ( لباس یا مواد شوینده)  را از ماشین لباسشویی خارج کنید.
 •  1/2 فنجان جوش شیرین را به درام ماشین لباسشویی اضافه کنید.
 • 1/2 فنجان سرکه سفید مقطر را در ظرف شوینده بریزید.
 • ماشین لباسشویی را روی داغ ترین حالت روشن کنید و بگذارید پر از آب شود.
 • هنگامی که دستگاه با آب پر شد چرخه شستشو را متوقف کنید و اجازه دهید مخلوط شدن مواد  به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت ادامه داشته باشد.
 • پس از سپری شدن زمان، چرخه ی شستشو را مجدداً راه اندازی کنید و بگذارید تا کامل شود.
 • هنگامی که چرخه کار ماشین لباسشویی کامل شد، داخل دستگاه را با یک پارچه میکروفیبر یا اسفنج پاک کنید تا باقیمانده آن پاک شود.
 • در نهایت، دکمه آبکشی را اجرا کنید تا آثار باقی مانده از جوش شیرین یا سرکه از بین برود.

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

نکاتی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه:

 • در اینجا چند نکته و جزئیات بیشتر وجود دارد که باید هنگام تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین رعایت کنید:توصیه می شود بسته به دفعات استفاده از ماشین لباسشویی هر سه تا شش ماه یک بار با این روش ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
 • همچنین می توانید چند قطره روغن مانند روغن اسطوخودوس یا روغن درخت چای را به مخلوط اضافه کنید تا بوی تازه ای به دستگاه شما ببخشد.
 • اگر ماشین لباسشویی درب جلو دارید، باید درزگیر لاستیکی اطراف در را نیز تمیز کنید. این ناحیه می تواند کثیفی و کپک را جمع کند که می تواند باعث ایجاد بوی بد شود. از یک پارچه میکروفیبر یا اسفنج برای تمیز کردن این ناحیه با مخلوط جوش شیرین و سرکه استفاده کنید.
 • پس از تمیز کردن ماشین لباسشویی، بهتر است درب آن را برای چند ساعت باز بگذارید تا هوا خارج شود و کاملا خشک شود.
  اگر ماشین لباسشویی قدیمی که آلودگیهای زیادی را جذب کرده دارید، ممکن است لازم باشد فرآیند تمیز کردن را چندین بار تکرار کنید تا از شر تمام کثیفی ها به طور کامل خلاص شوید. همچنین می توانید از مقدار بیشتری جوش شیرین و سرکه برای ایجاد محلول قوی تر استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از تجمع آلودگی ها  در آینده، سعی کنید هنگام شستن لباس‌هایتان از مواد شوینده و نرم‌کننده کمتر استفاده کنید. استفاده بیش از حد از این محصولات می تواند به تجمع آلاینده ها باقی مانده در ماشین لباسشویی شما سرعت ببخشد.
 • اگر ماشین لباسشویی شما دارای چرخه خود تمیز شوندگی است، می توانید از این ویژگی به همراه روش تمیز کردن جوش شیرین و سرکه برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده کنید. 

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

نتیجه گیری:

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین یک راهکار ساده و موثر برای از بین بردن کثیفی، آلودگی، بوی نا‌مطبوع و باکتری ها از ماشین شما است. با دنبال کردن این مراحل، می توانید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما تمیز و تازه می ماند و لباس های شما خوشبو و  کاملا تمیز خواهند شد. در صورت تمایل برای دریافت خدمات نظافت منزل میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل فرمایید. مجموعه بانو کلین ارائه کننده خدمات نظافت منزل در اندیشه، باغستان، مهرشهر و سایر نقاط کرج میباشد.

برچسب ها: نحوه تميز كردن ماشين لباسشويي با سرکه و جوش شیرین، روش تميز كردن ماشين لباسشويي با سرکه، تميز كردن داخل ماشين لباسشويي با سرکه، سركه سفيد تميز كردن ماشين لباسشويي با سرکه، تميز كردن ماشين لباسشويي ال جی با سرکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *