خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

شامپو فرش خانگی

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم؟

 شامپو فرش خانگی

فرش ها از وسایل ضروری و کلیدی در خانه هستند که به مرور زمان و استفاده هر روزه از آن آلوده شده و نیاز به شستشو دارند. شستشوی فرش به دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود. درصورتیکه قصد شستشوی فرش در منزل را داشته باشید نیازمند شوینده مناسب هستید و می توانید از شوینده های خانگی و صنعتی استفاده نمایید. شامپو فرش یکی از شوینده های مهم در شستشوی فرش‌های خانگی است. استفاده از شامپو فرش خانگی و یا صنعتی با کیفیت می‌تواند طول عمر فرش‌ها را افزایش داده و به آنها لمسی نرم و تمیز ببخشد. در این مقاله، به بررسی نحوه ساخت شامپو فرش خانگی می‌پردازیم. با استفاده از مواد طبیعی و قابل دسترس، می‌توان شامپوی فرش را به راحتی در خانه تهیه کرد.

شامپو فرش خانگی

روش ساخت شامپو فرش خانگی

شامپو فرش یکی از وسایل مورد استفاده برای تمیز کردن فرش‌ها ومی باشد که به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می شوند. این شوینده می تواند انواع لکه رنگ مو، مواد غذایی، لکه های ناشی از گرد و غبار را از میان بردارند. در ادامه به روشهای ساخت شامپو فرش خانگی پرداخته خواهد شد.

  • ساخت شامپوفرش با استفاده از سرکه

سرکه به عنوان یک ماده طبیعی و موجود در اکثر خانه‌ها، قابلیت تمیز کردن و ضدعفونی کردن را دارد و به عنوان یک جایگزین طبیعی برای مواد شیمیایی صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از مواد متداول و کاربردی برای ساخت شامپو فرش خانگی است. در یک ظرف مناسب آب گرم و سرکه را مخلوط کنید. نسبت سرکه به آب به طور کلی می‌تواند 1 به 2 باشد، اما این ترکیب قابل تغییر است تا بهترین نتیجه را در تمیز کردن فرشتان بگیرید.

  • ترکیب جوش شیرین و سرکه

تزکیب جوش شیرین و سرکه یکی از راه های ساخت شامپوفرش خانگی است. این مواد با خاصیت لکه بری بالای خود می توانند یکی از بهترین گرینه ها برای شستشوی فرش های شما باشند. برای رفع لکه با این روش بهتر است جوش شیرین را بر روی لکه ریخته و سپس سرکه را روی آن بریزید و به ترکیب چند ساعت زمان بدهید. سپس مواد را بوسیله دستمال برداشته و جاروبرقی بکشید. در صورتی که آثار لکه کاملا محو نشده بود فرآیند را تکرار کنید.

  • ترکیب آمونیاک، مایع ظرفشویی و الکل

ترکیب آمونیاک، الکل و مایع ظرفشویی نوعی دیگر از شامپوفرش است که برای رفع انواع لکه از فرش مورد استفاده قرار می گیرد.برای ساخت این ترکیب شما نیاز به دو فنجان الکل، دو قاشق آمونیاک و یک قاشق مایع ظرفشویی دارید. مواد را در ظرفی مخلوط کرده و برای رفع لکه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در زمان استفاده از این محلول از دستکش استفاده کنید.

  • مخلوط سرکه و وایتکس

ترکیب این دو ماده میتواند یک شامپو فرش خانگی قوی ایجاد کند. برای استفاد از این ترکیب بهتر است پنجره راباز بگذارید و یا از محیطی با تهویه مناسب استفاده کنید.

شامپو فرش خانگی

نکاتی برای استفاده از شامپو فرش خانگی

  • قبل از استفاده از شامپو فرش خانگی با سرکه و وایتکس، بهتر است روی یک قسمت پنهانی از فرش تست کنید تا از واکنش‌های نامطلوب جلوگیری شود.
  • از استاندارد بودن تهویه محیط مطمئن شوید.
  • برای انجام بهتر عملیات شستشو، بهتر است در صورت رفع نشدن لکه فرآیند مجددا تکرار شود.
  • در صورت لزوم، می‌توانید از مقدار کمی اسانس طبیعی مورد علاقه خود به شامپو اضافه کنید تا بوی خوشایندی به فرش بدهید.
  • قدرت پاک کنندگی این شامپوها در مقایسه با انواع صنعتی آنها پایین تر است اما خطرات مرتبط با آسیب به فرش را نیر مرتفع میکند.

شامپو فرش خانگی

نتیجه گیری:

ساخت شامپو فرش خانگی با استفاده از سرکه، وایتکس، جوش شیرین، آب، مایع ظرفشویی و الکل روشی ساده و اقتصادی برای تمیزکردن و نرم کردن فرش‌هاست. با استفاده از مواد قابل دسترس و موجود در خانه، می‌توانید فرش‌های خود را به بهترین شکل تمیز کرده و از مشکلات مربوط به شوینده های شیمیایی‌ و مضر جلوگیری به عمل َآورید. درصورتیکه با استفاده از روشهای خانگی لکه های موجود روی فرش شما حذف نشد بهتر است از خدمات یک مجموعه قالیشویی استفاده نمایید.

در صورت تمایل برای دریافت خدمات نظافت منزل بانوکلین میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل نمایید و یا از طریق رزرو آنلاین خدمات نظافتی اقدام کنید.

برچسب ها: دستور شامپو فرش خانگی، بهترین شامپو فرش خانگی، تهیه شامپو فرش خانگی، شامپو فرش خانگی قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *