خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

پاک کردن رنگ مو از روی فرش

طريقه تمیز کردن لکه رنگ مو از روي فرش

طريقه پاك كردن رنگ مو از روی فرش

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که با مشکل ریختن رنگ مو روی فرش رو به رو شوند. رنگ مو یکی از انواع لکه هایی است که به سختی پاک میشود و زمان برای پاک کردن آن بسیار مهم است. در صورتیکه برای رفع آن به سرعت اقدام کنید و نکات مهم را رعایت کنید احتمال دارد که بتوانید آن را پاک کنید. تمیز کردن لکه‌ رنگ مو از فرش می‌تواند چالش‌ برانگیز باشد، اما با روش‌های مناسب و استفاده از مواد شوینده مناسب، می‌توانید این لکه‌ها را از فرش خود حذف کنید. در ادامه، مراحلی را برای پاک کردن لکه رنگ مو از فرش توضیح داده شده است.

پاک کردن رنگ مو از روی فرش

مراحل پاک کردن لکه رنگ مو از فرش

قبل از آغاز کار برای رفع اکه زمان را مدنظر داشته باشید و در صورتیکه از مواد شوینده قوی استفاده میکنید حتما روی نقطه کوچکی از فرش امتحان کنید تا آسیب جدب به فرش خود وارد نکنید.

مرحله اول: پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش
  • ابتدا لکه را با یک دستمال نرم و خشک برطرف کنید. به هیچ وجه از آب استفاده نکنید، زیرا ممکن است لکه را بیشتر پخش کند.
  • اگر لکه باقی بماند، از یک دستمال نرم و خشک و بدون پرز برای پاک کردن لکه استفاده کنید. دستمال را به آرامی بر روی لکه قرار دهید و از کشیدن دستمال به چپ و راست خود داری کنید. این کار میتواند لکه را بیشتر پخش کند. همچنین در صورتیکه لکه بزرگ باشد می توانید دستمال را از لبه های لکه به سمت داخل و مرکز بکشید. این کار باعث جذب حداکثر مقدار رنگ مو توسط دستمال می‌شود. تا زمانی که لکه کاملاً حذف نشود میتوانید این کار را ادامه دهید.
مرحله دوم: استفاده از محلول شستشوی خانگی برای پاک کردن لکه رنگ مو
  • یک محلول شستشوی خانگی را تهیه کنید. برای تهیه یک محلول شستشوی رنگ موی خانگی باید آب، مایع ظرفشویی، سرکه سفید و آمونیاک را در ظرفی مخلوط کنید. می‌توانید از محلول‌های شستشوی موجود در خانه هم استفاده کنید. فقط قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که مشکلی برای فرش شما ایجاد نکند.
مرحله سوم: تمیزکردن با محلول شستشو
  • قبل از استفاده از محلول شستشو، در نقطه پنهانی دیگری از فرش تست کنید تا از هرگونه آسیب به رنگ و بافت فرش جلوگیری شود.
  • با استفاده از اسفنج یا دستمال نرم و تمیز، محلول شستشو را به آرامی روی لکه بمالید. از بکارگیری دستمال زبر و یا فشاد دست برای پاک کردن لکه خودداری کنید. زیرا ممکن است بافت فرش آسیب ببیند.
  • دستمال را به صورت دایره ای روی لکه بکشید و دقت کنید که لکه بزرگتر نشود. در صورت لزوم، می‌توانید محلول شستشو را برای مدتی بر روی لکه قرار دهید و سپس برای پاکسازی آن اقدام کنید.
مرحله چهارم:خشک کردن و بررسی

پس از پاک کردن لکه، با یک دستمال تمیز و خشک فرش را خشک کنید. مطمئن شوید که هیچ رطوبتی باقی نمانده است. بررسی کنید که آیا لکه به طور کامل از بین رفته یا خیر. در صورت لزوم، مراحل شستشو را تکرار کنید.

پاک کردن رنگ مو از روی فرش

نکاتی برای پاک کردن لکه رنگ مو از روی فرش

  • درصورتیکه از شوینده های آماده استفاده میکنید حتما برچسب نحوه استفاده از ماده شوینده را به دقت مطالعه نمایید و دقیقا طبق دستور موجود روی جعبه فرآیند پاکسازی لکه را انجام دهید.
  • اگر از نحوه پاکسازی رنگ مو اطلاعات کافی را ندارید بهتر است از یک قلیشویی معتبر و متخصص کمک بگیرید. چون برطرف کردن این لکه کاری نسبتا دشوار است.
  • اگر فرش ما دستبافت و یا ارزنده و قدیمی است بهتر است از روشهای خانگی برای رفع لکه استفاده نکنید و کار را به یک شرکت قالیشویی معتبر بسپارید.
  • اگر از مواد شوینده قوی که به فرش آسیبی وارد نمی کند استفاده میکنید حتما پنجره را باز بگذارید و در فضای بسته از آنها استفاده نکنید.

پاک کردن رنگ مو از روی فرش

نتیجه گیری:

پاک کردن لکه رنگ مو از فرش ممکن است وابسته به نوع فرش، نوع رنگ مو و زمان گذشته از لحظه ایجاد لکه باشد. لذا، قبل از اجرای هر روش، همیشه در یک قسمت از فرش تست کنید تا از آسیب دیدن فرش جلوگیری کنید. در صورتی که لکه به طور کامل حذف نشد، توصیه می‌شود با یک متخصص قالیشویی یا شرکت تمیزکاری حرفه‌ای در ارتباط باشید تا راهنمایی و کمک لازم را دریافت کنید. اگر مواد مناسب برای پاک کردن لکه را در دسترس ندارید، سعی نکنید از مواد نامناسب مانند سفید کننده یا مواد شیمیایی قوی استفاده کنید، زیرا ممکن است فرش را آسیب برسانند. در نهایت بهتر است برای جلوگیری از ایجاد لکه رنگ مو و یا سایر مشکلات نظیر سوختگی فرش از روفرشی استفاده کنید.

در صورت تمایل برای دریافت خدمات نظافت منزل بانوکلین میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل نمایید و یا از طریق رزرو آنلاین خدمات نظافتی اقدام کنید.

برچسب ها: پاک کردن رنگ مو از فرش، پاك كردن رنگ مو از روي فرش، پاك كردن رنگ مو از روي فرش دستباف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *