خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

رفع بوی پیاز و سیر

چگونه بوی بد پیاز و سیر را از خانه رفع کنیم؟

چگونه می‌توان بوی بد سیر و پیاز را از خانه رفع کرد؟

آشپزخانه محلی است که ممکن است که با توجه به بوهای مختلفی که در آن وجود دارد و یا ایجاد می شود نیاز به دقت و رسیدگی دارد. برخی از بوها نظیر بوی بد یخچال، بوی پیاز و سیر و بسیاری دیگر از بوها در آشپزخانه می تواند آزاردهنده باشد. پیاز و سیر از جمله موادی هستند که در طبخ غذا استفاده می شوند. این مواد اولیه با اینکه خواص و ویژگیهای مثبت درمانی زیادی دارند اما بوی نامطبوع و ناخوش آیندی دارند و بوی آن ها بر روی دست، لباس، فضای خانه و دهان باقی می ماند. بنابراین احساس خیلی خوش آیندی ندارد که کسی بوی بد سیر و پیاز را در فضا استنشاق کند و یا موقع صحبت کردن این بو به مشام کسی برسد. بنابراین رفع بوی پیاز و سیر از خانه و محیط یکی از کارهایی است که انجام آن بسیار ضروری است. در این مقاله چند ترفند کاربردی برای از میان بردن بوی پیاز و سیر از فضای آشپزخانه و محیط خانه بیان شده است.

چگونه بوی بد پیاز و سیر را از خانه رفع کنیم؟
چگونه بوی بد پیاز و سیر را از خانه رفع کنیم؟

راه حل های رفع بوی بد سیر و پیاز:

در تابستان و زمان هایی که امکان باز کردن پنجره ها وجود داشته باشد کار شما راحت تر است. اما در زمستان که امکان باز کردن پنجره ها وجود ندارد چگونه می توان این بوی نامطبوع را حذف کرد؟

 • استفاده از قند و ادکلن: یک قند را درون ادکلن بیاندازید و اجازه دهید تا قند ادکلن را جذب کند. سپس آن را از ادکلن خارج کرده و در ظرفی قرار دهید. سپس آن را آتش بزنید. اجازه دهید تا جایی که قند بوی خوب متصاعد می کند بسوزد.  سپس قند را خاموش کنید. با این کار بوی بد سیر و پیاز از خانه رفع می شود.
 • درصورتی که هنوز سیر یا پیاز را سرخ نکرده اید می توانید در زمان پاک کردن آن پنجره ها را باز بگذارید و فن های آشپزخانه را روشن کنید. سپس یک ظرف کوچک را با سرکه سفید پر کنید و در کنار گاز قرار دهید. اینکار به پخش نشدن بوی پیاز و سیر در زمان سرخ شدن کمک می کند.
 • می توانید یک ظرف آب را روی گاز بگذارید و درون آن چند عدد برگ نعنا و یک لیموی تکه شده بریزید. اجازه دهید تا به جوش افتد. سپس صبر کنید تا عطر لیمو و نعناع در فضا پخش شود تا بوی نامطبوع سیر و پیاز از فضای خانه رفع شود. برای رفع بوی نامطبوع می توانید به جای برگ نعنا و لیمو از دارچین هم استفاده کنید. نحوه بکارگیری دارچین هم به شکل استفاده از نعنا و لیمو است. ظرف حاوی چوب دارچین یا پودر آن را روی گاز قراردهید و اجازه دهید مدتی بجوشد.
 • بهتر است در صورتی که بوی سیر و پیاز پخش شده است یک دستمال آشپزخانه یا حوله را نمناک کنید و بعد از باز کردن پنجره ها دستمال را در فضا بچرخانید. این کار به خارج شدن هوا و رفع بوی بد سیر و پیاز کمک می کند.
 • استفاده از وانیل: می توانید پنبه را خیس کرده و به وانیل اغشته کنید و در اطراف خانه بگذارید. این کار به شما کمک می کند تا بوی نامطبوع را برطرف کنید.
 • استفاده از لیموی تازه: لیموی تازه را برش داده و آن را در ظرفی قرار دهید. لیمو را در فضایی که بوی پیاز داغ حاکم است، قرار دهید.
 • استفاده از اسپری لیموی ترش: مخلوطی از آب و عصاره لیمو ترش را در اسپری آماده کنید. این محلول را در اتاق‌هایی که بوی پیاز داغ حس می‌شود، اسپری کنید. این روش می‌تواند بوی ناخوشایند را از هوا حذف کند.
 • استفاده از سرکه سفید: سرکه سفید را در یک ظرف ریخته و در فضایی که بوی پیاز حاکم است، قرار دهید. سرکه می‌تواند بوی پیاز را جذب کند.
 • استفاده از قهوه: قهوه آسیاب شده را در یک ظرف بریزید و در فضایی که بوی پیاز حاکم است، قرار دهید. قهوه می‌تواند بوی ناخوشایند را جذب کند.
راه حل های رفع بوی بد سیر و پیاز
راه حل های رفع بوی بد سیر و پیاز

راه هایی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد پیاز و سیر

 1. دست‌کش: در زمان خرید و تمیز کردن پیاز و سیر از دست‌کش استفاده کنید تا پوست دست شما با بوی پیاز و سیر آلوده نشود.
 2. گلاب یا اسانس‌های عطری: کمی گلاب یا اسانس‌های عطری را روی دست‌های خود بپاشید. این مواد می‌توانند بوی پیاز را مخفی کنند. لازم به ذکر است برای رفع بوی پیاز قبل از استفاده از این استنس ها دست خود را به خوبی بشویید.
 3. مرطوب کردن دستانتان قبل از برش پیاز: مرطوب کردن دستان با آب ممکن است به حداقل رساندن ماندگاری بوی پیاز و سیر کمک کند.
راه هایی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد پیاز و سیر
راه هایی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد پیاز و سیر

نتیجه گیری:

برخی از بوها در فضای منزل بسیار نامطبوع است و ممکن است افراد را ازار دهد. مثلا رفع بوی بد سیگار و یا پیاز و سیر می تواند کار دشواری به نظر برسد. بوی پیاز وسیر به عنوان یکی از انواع بوهای نامطبوع در خانه که ممکن است برخی از افراد را ازار دهند باشند را می توان با راه کارهای خانه گی به راحتی پاک کرد. این بوهای نامطبوع را می‌توان با استفاده از ترفندها و روش‌های مختلف کاهش داد و از تأثیرات ناخوشایند آن جلوگیری کرد. برخی از این روش ها شامل استفاده از مواد طبیعی و اسانس‌های عطری و همچنین روش‌های دیگر نظیر جوشاندن آب حاوی مواد معطر مقل لیمو، نعناع، دارچین و… همینطور استفاده از دستکش در هنگام خرد کردن پیاز و سیر و باز گذاشتن درب و پنجره در زمان سرخ کردن آن ها می باشد. همچنین می‌توانید با رعایت توصیه‌های از پیش گفته شده برای جلوگیری از ایجاد بوی پیاز، از این مشکل پیشگیری کنید.

برچسب ها: رفع بوی بد سیگار از خانه، از بین بردن بوی سیگار در خانه، چگونه بوی سیگار را ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *