خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

نکات برای برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

چگونه لکه رنگ را از روی کاغذ دیواری برطرف کنیم؟

استفاده از کاغذ دیواریها با توجه به تنوع در طرح و رنگ و تاثیری که در زیبایی دکوراسیون خانه شما میتواند داشته باشد رو به افزایش است. قطعا برای شما هم پیش آمده است که با لکه های کاغذ دیواری مواجه شوید و برای پاک شدن آنها بدون آسیب به کاغذها نگران باشید. آسیب دیدگی کاغذ ها در زمان پاک کردن آنها قابل جبران نیست و در بسیاری از موارد به دلیل آسیب به طرح و نقش های آن تاثیر نامطلوبی بر زیبایی ظاهری خانه شما خواهد گذاشت. بنابراین پاک شدن لکه ها بدون آسیب از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به حساس بودن بافت کاغذ دیواری، برای شستشوی آن از مواد شوینده قوی استفاده نمیشود. در ادامه با ما باشید تا راه حل های برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری را به شکل اصولی یاد بگیرید.

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

پاک کردن بسیاری از لکه ها در ساعات ابتدایی ایجاد انها از روی کاغذ دیواری بسیار آسان است. لکه ها در ساعات ابتدایی سخت نشده اند بنابراین به راحتی و بدون آسیب به بافت کاغذ به طور کامل از میان میروند. نکته مهم برای پاک کردن لکه ها شناخت نوع لکه است. شناخت نوع لکه به شما کمک میکند تا از ابزار مناسب برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید. برخی از راه های برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری در ادامه بیان شده است.

  •  استفاده از سشوار

لکه مداد شمعی به راحتی و بوسیله سشوار رفع میشوند. کافیست سشوار را چند دقیقه بر روی لکه نگه داشته و بعد از آب شدن نسبی مداد شمعی به کمک یک دستمال تمیز لکه را پاک کنید. اگر این لکه ها کمرنگ و سطحی باشند گاها بوسیله پاک کن هم میتوان آنها را بدون آسیب به بافت کاغد دیواری پاک کرد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه لکه روغن را از روی موزاییک پاک کنیم؟

 

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

  • ترکیب مایع ظرفشویی و آب

لکه مداد رنگی به راحتی و بوسیله یک پاک کن تمیز پاک میشوند. در صورتیکه بعد از پاک کردن آثار مدادها باقی ماند میتوانید از ترکیب مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید. ترکیب را به آرامی و با یک اسفنج بر روی محل لکه بکشید و با یک دستمال خشک پاک کنید.

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

  • خمیردندان و آب

بسیاری از لکه هایی که بوسیه مایع ظرفشویی پاک نمیشوند را میتوان بوسیله خمیر دندان پاک کرد. برای این کار خمیردندان رابه آرامی و بوسیله یک مسواک تمیز و غیر قابل استفاده بر روی لکه بکشید تا لکه برطرف شود. سپس بوسیله یک دستمال خشک خمیر دندان را از روی دیوار پاک کنید.

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

  • محلول سرکه سفید و آب

این روش هم میتواند برای برطرف کردن برخی از لکه های از جنس چربی استفاده شود. برای استفاده از این محلول توجه داشته باشید که اگر جنس کاغذ دیواری غیر قابل شستشو است استفااده تا زمان پاک شدن لکه میتواند به بافت کاغذ آسیب وارد کند. درصورتیکه کاغذ دیواری شما قابل شستشو است تا زمان برطرف شدن لکه میتوانید محلول را اسپری کنید و با دستکال نخی لکه را تمیز نمایید.

 

بیشتر بخوانید: ترفندهای پاک کردن چسب از روی لباس

 

برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

  • ترکیب سرکه، جوش شیرین و اب گرم

این ترکیب برای پاک کردن گرد و غبار از روی کاغذ ها بسیار مناسب است. با این کار بدون آسیب به بافت کاغذ به راحتی میتوانید گرد و غبار انباشته شده را که در طولانی مدت منجر به تغییر رنگ کاغذ ها و کاهش درخشندگی آنها میشود به طور کامل پاک کنید.

  • استفاده از ترکیب شوینده ملایم، صابون خیاطی و پودر جذب کننده

از ترکیب این مواد خمیری ایجاد میشود که برای برطرف کردن چربی ها به کار میرود. اگر لکه های شما بوسیله محلول آب و سرکه تمیز نشد این خمیر را آماده کردم و لایه نازکی بر روی لکه ی چربی قرار دهید. بعد از خشک شدن به آرامی و بدون آسیب به کاغد دیواری لایه خمیر را جدا کنید و بوسیله یک دستمال خشک محل قرار گیری خکیر را مجددا تمیز نمایید.

نکات مهم در زمان برطرف کردن لکه رنگ از روی کاغذ دیواری:

برطرف کردن لکه مداد شمعی از کاغذ دیواری

توجه داشته باشید که کاغذ دیواری حتی از نوع قابل شستشو بسیار حساس است. برای جلوگیری از آسیب به کاغذ دیواری به نکات زیر توجه کنید:

  • مراقب باشید که از فشار دست استفاده نکنید:

توجه داشته باشید که در زمان برطرف کردن لکه ها از فشار دست استفاده نکنید. این کار میتواند باعث ایجاد آسیب و یا پارگی بر روی کاغذ شود.

  • عدم استفاده از اجسام تیز و دارای بافت سفت برای برطرف کردن لکه

توجه داشته باشید که برای برطرف کردن لکه ها از اسفنج های با بافت زبر، سیم ظرفشویی و یا اجسام نوک تیز استفاده نکنید. استفاده از اجسام زبر میتواند بافت کاغذ را خراشیده و عمر مفید آن را کاهش دهد. همچنین میتواند باعث آسیب به طرح کاغذ دیواری شود.

  • خشک کردن سریع محل لکه

بعد از پاکسازی و رفع لکه محل را به سرعت خشک کنید تا رطوبت جذب کاغذ نشود. جذب رطوبت توسط کاغذ میتواند کیفیت آن را کاهش داده و در مواردی که جنس کاغذ غیر قابل شستشو است منجر به تخریب بافت کاغد شود.

نتیجه گیری:

ایجاد لکه بر روی کاغذ دیواری امری اجتناب ناپدیر است. برطرف کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری در برخی موارد به راحتی و در با شوینده های موجود در منزل امکان پذیر است.سایر لکه ها نیز همین طور هستند و مهمترین نکات مدت زمان گذشته از ایجاد لکه و نوع لکه است. اما در بسیاری از موارد عدم آگاهی افراد از نوع لکه و شوینده مناسب آن میتواند منجر به آسیب به بافت کاغذ شود و هزینه هایی را برای افراد ایجاد کند. مجموعه بانو کلین ارائه کننده خدمات نظافت منزل و محل کار میتواند به شما برای رفع این لکه ها بدون آسیب به بافت کاغذ دیواری کمک نماید. در صورت تمایل برای دریافت خدمات میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: پاک کردن مداد از روی دیوار، پاک کردن لکه چربی از روی دیوار، تمیز کردن کاغذ دیواری، تمیز کردن کاغذ دیواری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *