خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

از بین بردن پرز فرش

برای از بین بردن پرزهای فرش چه باید کرد؟

پرزهای فرش یکی از مشکلات شایع در محیط‌ خانه است. پرزدهی فرش میتواند برای برخی از افراد ناخوش آیند باشد. در بسیاری از موارد که پرزدهی فرش ها زیاد است ممکن است منجر به بروز حساسیت در افراد شود و ضمنا زیبایی فرش ها را از میان میبرد. این پرزها ممکن است به دلیل نوبودن فرش، استفاده روزانه، ترد شدن فرش و یا ترکیدن الیاف، به وجود بیایند. این پرزها نه تنها باعث کاهش زیبایی فرش می شوند، بلکه می توانند موجب افزایش حساسیت‌های آلرژیکی و آسیب رسیدن به فرش شوند. در ادامه به بررسی علل مختلف پرزدهی فرش و روش هایی برای از بین بردن پرزهای فرش خواهیم پرداخت.

از بین بردن پرز فرش

علت پرزدهی فرش چیست؟

ابتدا به بررسی علت پرزدهی فرش میپردازیم. از نظر بسیاری از افرادی که در زمینه فرش فعال هستند پرزدهی فرش چند علت عمده دارد. البته ممکن است موارد دیگری هم وجود داشته باشد که باعث پرزدهی فرش میشود اما ما در این مقاله به بررسی علل اصلی پرزدهی فرش میپردازیم.

  • شرایط بافت فرش:

چگونگی بافت فرش دستبافت و ماشینی میتواند بر میزان پرزدهی آنها تاثیر مستقیم داشته باشد. درصورتیکه دستگاه های ریسندگی به درستی تنظیم نشده باشند نخ ها به صورت صحیح تاب نمی خورند که در نهایت این امر منجر به پرزدهی فرش میشود. همچنین در فرشهای ماشینی از فرآیند آهار زنی استفاده میشود. این امر منجر می شود که فرش خواب بهتری داشته باشد اما درصورتیکه نخهایی بلند تر از سایرین باشند در این فرآیند مهار نشده و منجر به پرزدهی میشوند.

  • کهنگی و فرسوده شدن فرش:

درصورتیکه برای مدت زمان زیادی از یک فرش استفاده کرده باشید و فرش عملا فرسوده شده باشد شروع به پرزدهی میکند.

  • تراکم فرش:

میزان پرزدهی یک فرش ارتباط عکسی با میزان تراکم آن دارد . بنابراین هرچه تراکم یک فرش بالاتر باشد احمال پرزدهی بیشتر است.

  • جنس الیاف بکار رفته در بافت فرش: 

قطعا شما هم نام الیاف اکرلیک را شنیده اید. این الیاف از نظر عمر بسیار با خوب هستند و متوسط طول عمر فرش را افزایش میدهند. اما نکته منفی  این الیاف این است که پرزدهی بالایی دارند. در این شرایط بهتر است از یک مجموعه قالیشویی معتبر کمک بگیرید و از آنها بخواهید تا این مشکل را حل کنند.

ازبین بردن پرز فرش

چگونه پرزهای فرش را از بین ببریم?

راهکارهای ساده برای از بین بردن پرزهای فرش وجود دارد.بهترین روش برای از بین بردن پرز فرش عبارتند از:

  • استفاده از دستگاه پرزگیر:

یکی از ساده تین روشها تهیه دستگاه پرزگیر فرش است که به شما کمک میکند تا به راحتی از دست پرزهای فرش راحت شوید.

  • استفاده از نوار چسب کاغذی:

استفاده از نوار چسبی یکی از راه‌های سریع و ساده برای از بین بردن پرزهای فرش است. این روش به راحتی پرزهای فرش را به خود چسبانده و به راحتی آنها را از فرش جدا می کند. توجه داشته باشید که چسب ها را به آرامی جدا کنید.

  • استفاده از غلتک:

قطعا با غلتک هایی که در نقاشی ساختمان بکار میروند به خوبی آشنایی دارید. این غلتک ها انواع مختلفی دارند. برخی از انواع آن سطحی چسبده دارند که باعث میشود پرزهای فرش به آن بچسبد.

از بین بردن پرز فرش

  • سپردن قالی به قالیشویی:

درصورتیکه راه های بالا را امتحان کردید و نتیجه مطلوب حاصل نشد میتوانید از خدمات قالیشویی معتبر و مجاز استفاده کنید.

  •  استفاده از  جاروبرقی ویا جاروی دستی:

استفاده از جاروبرقی 2 بار در هفته به کاهش میزان پرزدهی کمک میکند. توجه داشته باشید جاروبرقی را در جهت خواب فرش بر روی آن بکشید. استفاده از جاروی دستی هم برای کاهش میزان پرزدهی فرش کاربردی است. فقط توجه داشته باشید که جارو را حتما خیس کرده باشید و در زمان انجام کار پنجره ها را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند و گرد و غبار خارج شود.

  • استفاده از پارچه نمدار یا فرچه:

میتوانید از یک پارچه نمدار برای پاکسازی پرزها استفاده کنید. پارچه را در جهت خواب فرش بکشید تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. استفاده از فرچه نیز شبیه پارچه نمدار است. توجه داشته باشید که نیاز به کشیدن فرچه با قدرت بالا بر روی فرش نیشت.

از بین بردن پرز فرش

نتیجه گیری:

پرزدهی فرش یک مشکل رایج است که برای بسیاری از خانه ها پیش می آید. این پرزها آزاردهنده هستند و ممکن است گاهی خطرناک باشند و واکنش های آلرژیک را منجر شوند. استفاده از روشهای ازبین بردن خانگی پرز فرش در بسیاری از موارد موثر است. در موارد خاص ممکن است امکان ازبین پردن پرز فرش در منزل وجود نداشته باشد. در صورت وقوع این مشکل میتوانید از یک قالیشویی معتبر و مجاز کمک بگیرید. در صورت تمایل برای دریافت خدمات نظافت منزل میتوانید با شماره 02632727222 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها: از بین بردن پرزهای فرش نو، از بین بردن پرز فرش کهنه، از بین بردن پرز فرش ماشینی، از بین بردن پرز فرش تازه، طرز از بین بردن پرز فرش نو، از بین بردن پرز فرش تازه، از بین بردن پرز قالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *