خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی

۱۰ کاربرد قرص ماشین ظرفشویی در منزل

قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

 1. قرص ماشین ظرفشویی یا قرص شوینده ماشین ظرفشویی، یک محصول شیمیایی است که برای شستشوی و تمیز کردن ظروف و وسایل آشپزخانه در ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود. این قرص‌ها معمولاً به صورت جامد و فشرده هستند و دارای ترکیبات شوینده، ضدعفونی کننده و افزودنی‌های دیگری هستند که در فرآیند شستشوی ظروف کاربرد دارند. قرص‌های ماشین ظرفشویی معمولاً در بسته‌بندی‌های یکبار مصرف عرضه می‌شوند و هر بسته شامل تعداد مشخصی قرص است. قبل از استفاده، قرص به صورت کامل در جعبه مخصوص قرص ماشین ظرفشویی قرار داده می‌شود و سپس در سبد ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرد.
 2. اگر شما هم تجربه استفاده از ماشین ظرفشویی را داشته باشید قطعا با قرص های ماشین ظرفشویی اشنایی دارید و از آنها استفاده کرده اید. کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی در منزل فقط به شستشوی ظروف محدود نمی شود.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی

کاربردهای مختلف قرص ماشین ظرفشویی:

 • استفاده در ماشین لباسشویی:

برای رفع بوی نامطبوع ماشین لباسشویی و ضدعفونی کردن آن کافیست در یکبار شستشو یک قرص در میان لباس ها انداخته و تا پایان شستشو صبر کنید. با این کار بوی نامطبوع ماشین لباسشویی به طور کامل رفع خواهد شد.

 • تمیز کردن سینک ظرفشویی:

برای برق انداختن سینک ظرفشویی فقط کافیست که قرص ماشین ظرفشویی را در آب گرم حل کرده و داخل سینک بریزید. مدتی صبر کرده و با یک ابر داخل سینک را تمیز کنید. بهتر است برای نظافت سینک از سیم های ظرفشویی استفاده نکنید تا استیل سینک شما خط نیوفتد.

 • پاک کردن لکه روغن کف پارکینگ:

این قرص ها برای رفع لکه روغن بسیار موثر هستند. چند عدد قرص را در اب گرم حل کرده و روی لکه بریزید حدلقل یک ساعت زمان دهید سپس لکه را پاک کنید.

 • برطرف کردن انواع لکه ظروف:

قرص ماشین ظرفشویی برای پاک کردن لکه چای، قهوه و سایر لکه های باقی مانده روی ظروف بسیار کاربردی و موثر است. هر قرص شوینده ماشین ظرفشویی دارای ترکیبات مختلفی است که شامل شوینده‌ها، ضدعفونی کننده‌ها، ضدرسوب‌ها و افزودنی‌های دیگر می‌شوند. این ترکیبات در فرآیند شستشوی ظروف به عنوان مواد شیمیایی فعال عمل می‌کنند و با برخورد با آب و حرارت موجود در ماشین ظرفشویی فعال می‌شوند تا ظروف را تمیز کنند و آلودگی‌ها و لکه‌ها را برداشت کنند.

 • تمیز کردن یخچال:

در صورتیکه یخچال شما کثیف شده و بوی نامطبوعی گرفته است می توانید از محلول قرص ماشین ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید. با استفاده از قرص ماشین ظرفشویی تمام لکه های داخل یخچال پاک شده و بوی نامطبوع ناشی از لکه ها و یا ماندگاری طولانی مدت مواد غذایی به راحتی از میان می رود.

کاربرد قرص ماشین ظرفشویی

 • پاکسازی رسوبات روی شیشه در حمام:

لکه های اب یکی از انواع سخت لکه ها برای پاک کردن هستند. مخصوصا در زمانی که مدت زیادی از ان گذشته باشد. این لکه ها بوسیله قرص ماشین ظرفشویی قابل پاک شدن هستند. شیشه را خیس کرده و یک قرص را روی سطح آن بکشید. سپس بوسیله یک حوله خشک ان را پاک کنید.

 • رفع لکه های رنگی روی لباس:

اگر لکه هایی نظیر روغن، لکه های ناشی از ریختن واد غذایی روی لباس هایتان دارید می توانید آنها را با یک قرص ماشین ظرفشویی شستشو دهید. این کار می تواند برای پاک کردن لکه ها موثر باشد.

 • شستشوی حمام و سرویس بهداشت:

ضدعفونی کردن و شستشوی حمام و سرویس بهداشتی یکی از کارهای روتین است. اما بعد از مدتی لکه ها و رسوبات آب به سختی پاک خواهند شد. برای پاک کردن راحت تر این لکه ها بهتر است که به جای استفاده از شوینده های غلیظ از ترکیب قرص ماشین ظرفشویی و اب گرم استفاده کنید تا هم لکه ها پاک شوند و هم بوی نامطبوع از میان برود.

 • شستشوی سطل زباله:

سطل های زباله هر چند وقت یکبار نیازمند شستشوی کامل هستند تا بو نگیرند. استفاده از قرص ماشین ظرفشویی به ضدعفونی و رفع بوی بد سطل زباله کمک می کند.

 •  شستشوی آثار سوختگی های شدید از روی ظروف:

اگر ظرفی دارید که لکه های ناشی از سوختگی های شدید زا دارد می توانید با استفاده از قرص ماشین ظرفشویی آن ها را پاک کنید.

تمیز کردن یخچال با قرص ماشین ظرفشویی
تمیز کردن یخچال با قرص ماشین ظرفشویی

نتیجه گیری:

لازم به ذکر است که استفاده از قرص ماشین ظرفشویی در حوزه های دیگر باید با احتیاط و بررسی دقیق انجام شود. در برخی موارد، قرص ممکن است برای سطوح خاصی مناسب نباشد و باعث آسیب رسیدن به آن‌ها شوند. بنابراین، قبل از استفاده از قرص ماشین ظرفشویی در کاربردهای غیرمعمول، همواره راهنمایی تولید کننده را مطالعه کنید و از توصیه‌ها و هشدارهای مربوطه پیروی کنید.

همچنین، برخی از قرص‌های ماشین ظرفشویی دارای ترکیبات قوی‌تری می‌باشند که ممکن است برای کاربردهای دیگر به جز شیتشو و لکه بری ظروف مناسب نباشند.

برچسب ها: نظافت با قرص ماشین ظرفشویی، کاربرد ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *