خدمات نظافتی بانو

خدمات نظافتی بانو

جمع کردن موی حیوانات از روی فرش

چگونه موی حیوانات را از روی فرش جمع کنیم؟

جمع کردن موی حیوانات از فرش

ایا شما هم حیوان خانگی دارید؟ اگر جواب شما به این پرسش مثبت باشد قطعا با مشکل وجود موهای حیوان خانگیتان کف خانه رو به رو شده اید. درصورتیکه این موها روی قسمتهایی مثل سرامیک ها ریخته باشد به راحتی و بوسیله یک جارو می توانید آنها را جمع کنید. اما اگر موها روی فرش ها ریخته باشد به راحتی جمع نمی شود. جمع کردن موهای حیوانات از فرش ها کمی دشوارتر است. توجه داشته باشید که با دانشتن چند نکته جمع کردن موی حیوانات از فرش به راحتی انجام خواهد شد.

جمع کردن موی حیوانات از روی فرش

روش های جمع کردن موی حیوانات از روی فرش

استفاده از برس یا فرچه: برس ها و فرچه ها با دندانه‌هایی در سایز های متفاوت موجود هستند. با استفاده از این برس ها، می‌توانید موهای حیوانات را از روی فرش جدا کنید. برای استفاده از برس ها، آنها را به آرامی و با حرکت‌های دستی به طرف خود بکشید و موهای جدا شده را جمع کنید. بهتر است این کار در جهت خواب فرش باشد تا موها راحت تر جمع شوند.

استفاده از جاروبرقی: جاروبرقی‌ها به طور خاص برای جمع کردن ذرات گرد و غبار، ذرات کوچک غذا و سایر انواع زباله های کوچک از فرش طراحی شده‌اند. جاروبرقی را روی سطح فرش حرکت داده و موهای جمع شده را به آرامی از بین دندانه‌ها بیرون بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید تا تام موهای روی فرش ازمیان برود.

جمع کردن موها بوسیله رطوبت: برای این کار هم می توانید از یک پارچه بدون پرز و مرطوب استفاده کنید و هم می توانید دست خود را خیس کرده و به آرامی روی فرش بکشید. توجه داشته باشید که دستمال و یا دست خود را در جهت خواب فرش بکشید.

 

بیشتر بخوانید: نکات طلایی نگهداری از پارکت چوبی در خانه

 

استفاده از نوارچسب:

استفاده از نوارچسب هم راهکاری ساده و کاربردی است. برای این کار بهتر است نوارچسب را بهه اندازه مورد نظر خود بریده و روی فرش بچسبانید. توجه داشته باشید که در زمان کندن نوار چسب به الیاف فرش اسیبی وارد نشود.

جمع کردن موی حیوانات از روی فرش

برای جلوگیری از ریزش موی حیوانات چه کنیم؟

  • اگر در خانه از حیوانات خانگی نگهداری می کنید بهتر است فقط در ساعت خاصی از روز اجازه راه رفتن در کل خانه را داشته باشند.
  • نظافت هر روزه به شما کمک می کند تا با حجم زیادی از موها روی فرش رو به رو نشوید.
  • هر روز بدن حیوان خانگی خود را بوسیله برس تمیز کنید تا موهای اضافی آنها گرفته شود و کمتر در خانه پخش شود.
  •  هنگام جمع کردن موی حیوانات، بسیار مهم است که آرامش و دقت را حفظ کنید. حرکات نرم و آرام از آسیب رساندن به فرش جلوگیری می‌کند و همچنین به جمع کردن موها به طور دقیق کمک می‌کند.
  •  استفاده از ابزارهای مناسب می‌تواند فرآیند جمع کردن موهای حیوانات را آسان‌تر کند. ابزارهایی مانند انواع برس ها و جاروبرقی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند.
  •  در صورتی که موهای حیوانات به طور عمیق در فرش گره خورده باشند، ممکن است نیاز به پاکسازی عمیق‌تری داشته باشید. در این صورت، می‌توانید از خدمات یک قالیشویی حرفه‌ای استفاده کنید تا با استفاده از روش‌ها و مواد مناسب، موهای عمیق‌تر را از فرش جدا کنند.
  •  استفاده از روکش‌ها یا پوشش‌های حفاظتی بر روی فرش و یا اختصاص یک منطقه مشخص برای حیوان خانگی در خانه می تواند به کمتر شدن موهای روی فرش کمک می کند.
  • درصورتیکه برای جمع آوری موی حیوانات در خانه مشکل دارید می توانید از خدمات یک مجموعه نظافت منزل در کرج، تهران و سایر نقاط استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: چگونه موی حیوانات را از روی فرش جمع کنیم؟

 

جمع کردن موی حیوانات از روی فرش

نتیجه گیری:

جمع کردن موی حیوانات از روی فرش می‌تواند یک فرآیند آسان و سریع باشد، اما نیازمند آرامش، دقت و استفاده از ابزارهای مناسب است. برای این کار میتوانید از برس، جاروبرقی، نوارچسب، دستمال خیس و یا دست خیس استفاده کنید. همچنین، توصیه می‌شود که فرش را قبل از جمع کردن موها به طور کامل تمیز کنید و در صورت نیاز، از خدمات حرفه‌ای قالیشویی استفاده کنید. مراقبت از ابزارها و اتخاذ تدابیری برای پیشگیری از ریختش مجدد موها نیز مهم است. با رعایت این نکات، می‌توانید فرش خود را در بهترین وضعیت نگه دارید و از زیبایی و تمیزی آن لذت ببرید.

درصورتیکه به دنبال یک مجموعه معتبر نظافت منزل در کرج هستید میتوانید از خدمات بانوکلین استفاده نمایید. این مجموعه خدمات مربوط به نظافت منزل، راه پله،  پارکینگ، گاراژ و باغچه را به مشتریان ارائه میکند. نظافت منزل در مهرویلا، مهرشهر، عظیمیه ، گلشهر و… برخی از شعب این مجموعه است.

برچسب ها: چگونگی جمع آوری موی حیوانات از فرش، جمع کردن موی سگ از فرش، جمع کردن موی گربه از فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *